Ile zarabia instruktor fitness?

ile zarabia instruktor fitnessDzięki coraz większemu zainteresowaniu dbaniem o kondycję, zdrowie oraz sprawność fizyczną, wzrosły zarobki instruktorów fitness oraz sztuk walki. Ile teraz może zarobić instruktor, jakie warunki musi spełnić, by otrzymać wymarzoną posadę i gdzie najlepiej jej szukać?

ZAROBKI INSTRUKTORA

Najrozsądniej ulokować się w Warszawie, bowiem tam instruktorzy mogą zarobić najwięcej. Wszystko to jest spowodowane dużą konkurencją, zainteresowaniem ze strony bogatych menadżerów oraz biznesmenów, a także wielką ilością osób pragnących uczestniczyć w zajęciach i miejsc, w których można poszukiwać pracy. Mimo tego, że wielkie centra fitness powstają masowo, nie zdarzyło się, by nie cieszyły się popularnością i świeciły pustkami. Ludzie dbają bowiem o siebie, co jest szansą dla instruktorów na błyskotliwą karierę!

W stolicy instruktor aerobiku zarabia około 7 tysięcy miesięcznie, instruktor wschodnich sztuk walki około 9 tysięcy złotych miesięcznie, natomiast instruktor boksu około 8 tysięcy złotych miesięcznie. Pensje te przewyższają znacznie średnie zarobki krajowe, zatem warto przejrzeć oferty z Warszawy. Im dalej od stolicy tym mniejsze są bowiem szanse na tak rewelacyjny zarobek – na przykład w Gdańsku instruktor aerobiku pracujący w najpopularniejszym klubie zarabia „zaledwie” 4,5 tysiąca złotych. Mimo że to wciąż fantastyczna suma, to aż o 2,5 tysiąca mniejsza, niż w Warszawie.

WYMAGANIA I OFERTY

Po przejrzeniu kilku ofert na portalach rekrutacyjnych dochodzi się do wniosku, że pracodawcy poszukują osób: - mających odpowiednie wykształcenie (najlepiej po akademii wychowania fizycznego) - znających dobrze co najmniej jeden język obcy (najlepiej język angielski oraz język niemiecki). Osoby spełniające powyższe wymagania mają zagwarantowaną umowę o pracę, pensję wykraczającą poza średnią krajową oraz dodatki i pakiet socjalny. To znakomite warunki dla młodych ludzi po studiach, bowiem jeszcze niedawno mogli oni liczyć jedynie na posadę nauczyciela wychowania fizycznego w szkołach. Nie zapewniało to tak znacznych dochodów, możliwości rozwoju oraz odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć.